حراج کالا بهترین مرجع خرید حراجی در اینترنت
ایمیل سایت : haragkala.m@gmail.com - تلفن پشتیبانی : 05156722268
IMG-LOGO


راهنمای سایت

نویسنده mostafa darban hosseini در 1397-09-08

راهنمای سایت - حراج کالا

   نکته بسیار مهم د استفاده از سایت: در نظر داشته باشید نرم افزار های تغییر آی پی یا رفع فیلتر و... ممکن است در عملکرد اطلاعات ارسالی شما و وب سایت تاثیر گذار باشد پس تا جای ممکن از استفاده از آنها خود داری نمایید. با توجه به اینکه استفاده از آنها تاکنون در سایت و روند کاری سایت اختلالی نداشته باز هم هرگونه مشکلی احتمالی که به دلیل استفاده از آنها صورت گرفته باشد یا بگیردخارج از تعهد سایت است و به عهده ی خود شخص کاربر می باشد.

۱- ثبت نام در وب سایت حراج کالا

شما برای شرکت در تمامی خرید ها  باید در حراج کالا ثبت نام نمایید. این ثبت نام از آنجا اهمیت دارد که اگر شما کالایی را خریده باشید هویت شما برای ما باید شناسایی شده باشد و احراز هویت شما براساس اطلاعات شما در زمان ثبت نام انجام خواهد پذیرفت . ضمن اینکه برای فعالیت در وب سایت و استفاده از امکانت حتما می بایست یک حساب کاربری داشته و در سایت لاگین نمایید. "توجه داشته باشید در ثبت نام و ثبت اطلاعات تکمیل خود دقت نمایید."

 


 

 

توجه: پس از ثبت نام یک ایمیل حاوی لینک فعالسازی برای شما ایمیل میشود که میتوانید از طریق آن ایمیل خود را تایید کنید.

نکته: پس از ثبت نام می بایست از قسمت پنل کاربری > پروفایل > بخش های ویرایش مشخصات و ویرایش آدرس اقدام به تکمیل اطلاعات و آدرس خود نمایید. همچنین در برگه پنل کاربری > پروفایل نیز اقدام به تایید آدرس ایمیل و شماره تماس خود کنید.

 

 

ثبت نام در حراج کالا بسیار ساده است وکافی است از منوی بالا درسمت چپ صفحه ،گزینه ثبت نام در سایت را کلیک نمایید و فرم مربوط راکه بسیار مختصر است پر نمایید. ثبت نام  شما براساس اطلاعات مورد نیاز مشخص شده صورت می ‌پذیرد. لذا در ثبت شماره موبایل ونام خود دقت نمایید. تمامی اطلاع‌رسانی‌ها و ... به شماره موبایل اعلام شده ازجانب شماپیام کوتاه خواهد شد.

 

نکات بسیار مهم :

برای تکمیل ثبت نام باید بخش قوانین و مقررات سمت چپ را به شکل کامل مطالعه کنید و با رسیدن به انتهای آن بر روی آیتم قوانین و مقررات حراج کالا را مطالعه کردم و قبول دارم کلیک کنید تا تیک بخورد .این امر به منزله قبول کلیه شرایط فوق خواهد بود تا شما بتوانید به عضویت سایت درآیید. بدیهی است ثبت نام شما در سایت به منزله تایید قوانین مندرج در سایت می باشد.

با انجام این مرحله ثبت نام شما در حراج کالا کامل شده و شما با افتخار به جمع حراج کالایها اضافه شده ‌اید.

حال وقت یک خرید هیجان انگیز  است.

۲- خرید سکه برای شروع خرید در حراج کالا 

پس از آنکه ثبت نام شما کامل شد و نام کاربری و رمز دریافت کردید  به شکل خودکار در سایت لاگین میشوید همچنین میتوانید از بخش بالای سمت چپ بر روی گزینه ورود به سایت کلیک کنید و با ایمیل و رمز داده شده وارد شوید , پس از ورود , شما باید اعتبار خریداری نمایید زیرا برای شرکت در هر خرید، شما باید اعتبار داشته باشید اعتبارها را میتوانید از بخش افزایش اعتبار که به رنگ زرد در بالا سمت چپ قرار دارد یا از پنل کاربری خود اقدام کنید. میتوانید بسته مورد نظر خود را به تعداد مورد نیاز خود خریداری کنید و از طریق درگاه اینترنتی پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه و بازگشت به سایت اعتبار شما به پنل کاربری شما افزوده میشود و میتوانید از آن استفاده کنید. با توجه به اینکه حراج در 10 ثانیه آخر به شکل اتوماتیک شروع به حرکت زمانی میکند شاید زمان کافی برای خرید اعتبار نداشته باشید پس همیشه سعی کنید اعتبار خود را به میزان بالا داشته باشید تا به مشکل نخورید.پس بهتر است همیشه اعتبار خود را از قبل تهیه کرده باشید.

 

 

برای شرکت در هر خرید ، چند دکمه با عنوان پیشنهاد (مثلا 1x یا بیشتر) پایین آن قرار گرفته که شما می‌توانید با کلیک روی آن خریدار آخر آن کالا باشید.

اگر بعد از شما کس دیگری رو دکمه های پیشنهاد کلید کند برنده (آخرین شخص) به او تغییر میکند. و اگر زمان به 10 ثانیه رسیده باشد زمان به شکل خودکار شروع به کم شدن میکند تا به 0 برسد در این حالت آخرین شخصی که پیشنهاد داده باشد برنده خواهد شد. باید توجه داشته باشید اگر تا قبل از رسیدن به 0 ثانیه شخص دیگری پیشنهاد بدهد زمان به 10 ثانیه باز میگردد و دوباره شروع به کم شدن میکند. این روند تا به پایان رسیدن زمان ادامه می یابد.

 

۳- تشریح کامل روش خرید برای یک کالا

بیاید با هم روش خرید کالا و پیشنهاد دادن در سایت را با هم بررسی کنیم.

در صفحه اول شما  یک یا چند کالا را مطابق شکل زیر مشاهده میکنید که در صورت برنده شدن هر یک از اعضاء کالای جدید جایگزین خواهد شد .

در صورتی که عضو نشده باشید زیر هر کالا تنها عبارت ورود به سایت و یا عضویت در سایت را مشاهده می کنید .

 

 

از آنجایی که عضویت در سایت کاملا رایگان است به شما توصیه میکنم حتما در سایت عضو شوید چرا که با این کار چیزی را از دست نخواید داد. خب حالا طبق آموزش بالا در سایت عضو شوید و وارد حساب کاربری خود شوید. با این کار عبارات ورود و عضویت از زیر کالا ها حذف شده و دکمه های پیشنهاد و ... در زیر کالا مشاهده خواهند شد.

حالا بیاید با هم خرید کنیم...

همانطور که مشاهده میکنید زیر هر محصول 6 دکمه با اعداد متفاوت و دو رنگ قرمز و سبز رنگ که عبارت 1 تا 20 روی آن نوشته شده وجود دارد .ضمنا یک زمان هم در زیر کالا نمایش داده شده است. اگر شما اعتبار داشته باشید و روی هر یک از  این دکمه ها  کلیک کنید به اندازه  عدد نوشته شده روی آن از زمان محصول بر اساس ثانیه کسر خواهد شد .همچنین به همان میزان اعتبار از حساب شما کسر میشود.

بطور مثال اگر شما 5 اعتبار یا بیشتر داشته باشید و روی دکمه 5x کنید زمان محصول به انداز5 ثانیه کم خواهد شد و به میزان 5 اعتبار از شما کسر میشود.باید توجه کنید که اگر اعتبار شما کمتر از میزان پیشنهاد باشد یک پیام خطا مبنی برا کمبود میزان اعتبار برای شما نمایش داده میشود.

هر فروشی که می خواهد رخ دهد یک زمان اولیه دارد هر قدر شرکت کنندگان در آن فروش مشارکت کنند این زمان بصورت هوشمند کم و کمتر می گردد تا به حداقل خود برسد. در هر زمان اگر شما با کلیک روی دکمه های پیشنهاد یک پیشنهاد جدید بدهید نام شما به عنوان خریدار در بالای نامهای دیگر قرار خواهد گرفت و در 10 ثانیه آخر اگر شخص دیگری پیشنهادی ندهد شما خریدار خواهید بود. و یا اگر زمان در حال کاهش به سمت 0 بود با پیشنهاد شما زمان به 10 ثانیه باز میگردد و نام شما در بالای همه قرار میگیرد و زمان دوباره شروع به کاهش میکند.

فهرست کسانی که پیشنهاد خود را برای خرید این کالا  ارسال کرده اند نیز در کنار محصول در صفحه اصلی محصول نمایش داده می شود که نام شما نیز یکی از آنها  خواهد بود. برای رفتن به صفحه اصلی محصول کافیست روی نام و یا تصویر محصول کلیک کنید.

با توجه به حجم شرکت کنندگان بعد از مدتی این زمان به کمترین مقدار خود یعنی ۱۰ ثانیه می‌رسد.

به محض رسیدن زمان به 10 ثانیه تایمر کالا شروع به شمارش میکند .... از 10 تا صفر و اگر صفر شود و نام شما آخرین نفر باشد شما برنده کالا خواهید بود. در صورتی که شخص دیگری پیشنهاد دهد دوباره تایمر ریست شده و 10 ثانیه میشود و تا صفر شمارش آغاز میگردد . این رقابت آنقدر ادامه خواهد یافت تا تایمر به صفر برسد و کسی پیشنهاد جدید ندهد .

در اینجا ذکر یک سوال و چند نکته لازم است.

شاید زمان محصول هرگز به پایان نرسد ،چرا اقدام به کلیک کنیم؟

باید توجه داشت هر کاربر مقدار مشخص اعتبار دارد و یا بستر اینترنت مشخصی دارد که در نهایت این چرخه در یک جا به پایان میرسد پس نا امید نشوید. البته باید بدانید امتیاز مصرفی شما به شکل امتیاز برای شما در نظر گرفته میشود که در ادامه و با سوال بعدی به آن پاسخ میدهیم.

با وجود باقی ماندن زمان زیاد تا پایان کالا چرا ما اقدام به دادن پیشنهاد جدید کنیم و منتظر نمانیم که کاربران دیگه از اعتبار خود برای کاهش زمان کالا استفاده کنند؟

اول ذکر این نکته ضروری است که مصرف اعتبار شما به شکل امتیاز در نظر گرفته میشود و سوخت نمیشود. برای مثال شما با دادن مقدار مشخص پیشنهاد میتوانید یک کلید جادویی و یا یک شاه کلید به دست بیاورد. بعبارتی دیگر توجه داشته باشید شما هر قدر پیشنهاد دهید به همان میزان شانس شما برای برنده شدن بیشتر خواهد بود بدان معنا که شما با بدست آوردن کلید جادویی و شاه کلید شانس برنده شدنتان را افزایش خواهید داد. شما در نهایت هر قدر پیشنهاد خرج کنید چیزی از دست نخواهید داد چرا که میتوانید با داشتن گزینه کلید جادویی با نصف قیمت و یا شاه کلید و پاسخ به یک سوال چهار گزینه ای در 10 ثانیه ی پایانی هر کالایی را که میخواهید صاحبش شوید .در ادامه توضیح خواهیم داد که این کلید ها چه کارایی دارند.

 

 

نکته: در پنل کاربری > پروفایل > گزارشات > سابقه مصرف اعتبار ،شما میتوانید میزان امتیاز خود و امتیاز مورد نیاز برای رسیدن به کلید جادویی و شاه کلید را مشاهده کنید. همچنین با کلیک به روی متن " موجودی " در بالا سمت چپ نیز میتوانید تعداد شاه کلید ،کلید جادویی و اعتبار خود را نیز مشاهده کنید. (این اطلاعات در پروفایل کاربری شما نیز قرار دارند).

دوم ،با کلیک شما به روی هر پیشنهاد با توجه به شانس شما این امکان وجود دارد که اعتبار شما به همان میزان مصرف شده ،یا کمتر و یا بیشتر و یا هیچ دوباره به حساب شما برگشت داده شود که این یک جاییزه برای شما و تشویق به پیشنهاد بیشتر است. باید توجه کنید که این بستگی به شانس شما دارد و ممکن است شما با هر پیشنهاد خود این هدیه را دریافت کنید و یا تا پیشنهادهای بسیار نیز این هدیه را دریافت نکنید و این کاملا به شانس شما بستگی دارد.

طریقه ی مصرف شاه کلید و کلید جادویی:

شاه کلید: این یه امتیاز ویژه هست که تو 10 ثانیه پایانی میشه ازش استفاده کرد.چطور؟ خب کاری نداره وقتی زمان به 10 ثانیه برسه و به شکل خودکار شروع به کم شدن کنه با کلیک کاربران دیگه دوباره زمان از 10 شروع میشه حالا شما میتونین با استفاده از این امکان خیلی سریع این زمان رو تموم کنید.( البته شما باید یه شاه کلید به دست بیارید چطوری؟ بالا توضیح دادیم ولی با خرج کردن اعتبار و گرفتن امتیاز) شاید بگید چطوری ،خب باید توضیح بدم که تو 10 ثانیه پایانی دکمه شاه کلید روشن و قابل استفاده میشه و اگه شما شاه کلید داشته باشید میتونین روی اون کلیک کنید و بعد براتون یه سوال چهار گزینه ای نمایش داده میشه و اگه به اون جواب درست بدید همون لحظه (اگه زمان تموم نشده باشه یا کسی دیگه از شاه کلید استفاده نکرده باشه) برنده کالا میشن و زمانش با اسم شما 0 میشه.

راهنمایی: خب با توجه به اینکه ممکنه سرعت اینترنت شما کند باشه یا تو خوندن سوال مشکل پیدا کنید یا هرچیز دیگه باید عجله کنید و سریع قبل از تموم شدن زمان به سوال جواب بدید. البته میتونین زرنگی کنید و قبل از استفاده از شاه کلید یه پیشنهاد تکی بدید و حالا که زمان به 10 برگشته 10 ثانیه برای جواب دادن به سوال وقت دارید. (البته بازم نگران نباشید ،تو بدترین حالت شما زمانی زیر 10 ثانیه دارید ،چطور؟ چون ممکنه همین طور که شما در حال استفاده از شاه کلید هستید و یا دارید سوال رو پاسخ میدید کسای دیگه با پیشنهادشون هی زمان رو به 10 ثانیه برگردونن.)

کلید جادویی: بسته به سیاست های سایت ممکنه ازیه ثانیه به بعد مثلا ثانیه 20 دکمه کلید جادویی روشن بشه حالا شما اگر یه کلید جادویی داشته باشید خیلی راحت میتونید با استفاده از اون خودتون رو برنده اون کالا کنید و نیازی به این نباشه که تا انتهای زمان صبر کنید و خیلی سریع برنده کالا بشید.

 

۴- روش دریافت جایزه

چنانچه شما در خرید یک کالا برنده شدید , ظرف مدت کمتر از 12 ساعت در روز های کاری و 24 ساعت در روزهای تعطیل (ممکن است با توجه به شرایط اندکی بیشتر باشد لطفا صبور باشید) از طرف تیم پشتیبانی حراج کالا با شما تماس گرفته خواهد شد و با چک کردن اطلاعات شما هماهنگی لازم برای تحویل جایزه به شما انجام خواهد شد.

زمان تحویل کالا بعد از پرداخت 10% بین 10 تا 20 روزکاری  خواهدبود. بدیهی است میزان زمان با توجه به فعالیت پست قابل تغییر است.

البته درصورت قبول خود شخص میتوان مبلغ کالا را به جای کالا برای برنده واریز کرد.

با تشکر حراج کالا